Магазин "Водяний"
(066) 15-13-258

Пн-Пт: 8:00 — 18:00
Сб: 8:00 — 14:00
Неділя: вихідний

Оптова торгівля
(050) 51-18-359

Пн-Пт: 8:00 — 17:00
Сб, Нд: вихідний

Інформація про теплові насоси

ТЕПЛОВИЙ НАСОС. НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ,
ЩОБ ЗРОБИТИ ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР

Встановлення теплового насоса – це складне завдання, що викликає багато питань, зокрема щодо правильного підбору даного прилада. В такій ситуації варто звернутися до кваліфікованої монтажної організації. Однак задля більш ефективної взаємодії зі спеціалістами варто мати базові уявлення про тепловий насос: які в ньому можуть бути функції та як їх краще реалізувати.
Наведений нижче план допоможе краще орієнтуватися у специфіці характеристик, важливих при виборі теплового насоса, що дозволить задавати менеджеру більш конкретні запитання.

Поняття тепловий насос:

  Теплові насоси – це пристрої, які трансформують розсіяну теплову енергію повітря, ґрунту чи води у відносно високопотенційне тепло для нагрівання об’єкта (води чи повітря). Приблизно 75 % опалювальної енергії можна отримувати безкоштовно із навколишнього середовища: повітря, землі, води .Тільки 25 % енергії необхідно використати для роботи самого теплового насоса. Інакше кажучи, власник теплового насосу заощаджує біля 75% коштів. Простіше кажучи, тепловий насос за допомогою теплообмінників отримує теплову енергію з повітря, землі води і «переносить» її в приміщення.

     Теплові насоси здатні опалювати приміщення, забезпечувати гаряче водопостачання а також здійснювати охолодження.

Встановлення теплового насоса під ключ – вигідне капіталовкладення:

Тепловий насос і додаткове обладнання – задоволення «не дешеве», але це абсолютно виправдані капіталовкладення. Його вартість відносять до мінусів, але це виключно поверхневий погляд. Переконатися в цьому допомагають елементарні розрахунки.

Види теплових насосів

Найчастіше в побутовому та комерційному секторі  застосовують теплові насоси типу «повітря – вода». Для цього монтується зовнішній компресорний блок ззовні та внутрішній блок в приміщенні. Зєднуються обидва блоки мідними фреонопроводами.

 

 

 

Перевагою теплових насосів системи «повітря – вода» є їх невелика вартість у порівнянні з тепловими насосами системи «земля – вода» та  «вода-вода», а також їх менш витратний і простіший монтаж та просте обслуговування.

 

 

 

Також до переваг теплових насосів відносять :

  • Економічність. Тепловий насос використовує електричну енергію ,значно ефективніше електричних котлів. Коефіцієнт ефективності теплових насосів більший одиниці. Між собою теплові насоси порівнюють за коефіцієнтом перетворення тепла(КПТ). Він показує відношення одержуваного тепла до витраченої енергії. Приміром, КПТ = 4,5 означає, що номінальна (споживана) потужність теплового насоса становить 1 кВт, а на виході ми одержимо 4,5 кВт теплової потужності, тобто 3,5 кВт тепла ми отримаємо із навколишнього середовища.
  • Широкий спектр застосування. Земля, повітря та вода містять в собі теплову енергію, отриману від сонця. Теплові насоси зберуть це тепло. Усе що потрібно для цього — електрична енергія. Деякі моделі теплових насосів можуть застосовувати паливо для своєї роботи.Також до Вашої уваги маг-салон «Водяний» пропонує моделі теплових насосів з вбудованими газовими конденсаційними котлами тм  «IMMERGAS» Італія.
  • Екологічність: Тепловий насос не тільки заощаджує гроші, але й береже здоров’я мешканцям будинку. Прилад не спалює паливо, не утворюються шкідливі окиси типу CO, CO2, NOх, SO2, PbO2. Тому навколо будинку на ґрунті немає слідів сірчаної, азотистої, фосфорної кислот і бензольних з’єднань. Для нашої планети застосування теплових насосів корисне. Адже на ТЕЦ скорочується витрата газу або вугілля на виробництво електрики. Застосовувані у теплових насосах фреони не містять хлорвуглецю і є озонобезпечні.
  • Універсальність: Теплові насоси, обладнані реверсним клапаном, працюють як на опалення, так і на охолодження. Теплонасос може відбирати тепло з повітря будинку, прохолоджуючи його. Влітку надлишкове тепло можна використати для підігріву побутової води або для басейну.
  • Безпека: Сучасні теплові насоси вибухово- і пожежобезпечні. В процесі нагрівання води та опалення відсутні небезпечні гази, відкритий вогонь або шкідливі суміші. Деталі теплонасоса не нагріваються до високих температур, здатних стати причиною пожеж. Зупинка теплового насоса не приведе до його поломки,також має можливість користуватися після тривалого простою. Не можливе замерзання рідин у компресорі або інших складових частинах.

Схеми застосування теплових насосів

1.Система опалення – тепла підлога

2.Система опалення – тепла підлога та радіатори

3.Система опалення – тепла підлога та радіатори, гаряче водопостачання у комбінації з сонячними геліосистемами

4.Система опалення у поєднанні з системою охолодження та гарячого водопостачання

5.Система опалення, охолодження та гарячого водопостачання у поєднанні з твердопаливним котлом

6.Мультизональна система опалення, охолодження, гарячого водопостачання та підігріву басейна в комбінації з твердопаливним котлом

Правильно підібрати комплект теплонасосного обладнання, що працює по тій або іншій схемі, з прив’язкою до конкретної ділянки приватного будинку, що враховує інженерні системи та планування будівлі — можуть тільки висококваліфіковані фахівці,яких Ви можете знайти у «Водяному»

Від правильних розрахунків залежить: вартість системи, її ефективність і надійність. Теплові насоси – інноваційні системи зі складним монтажем та інтелектуальним керуванням. Для реалізації таких необхідно звернутися до професіоналів, щоб вибрати найбільш відповідний по потужності та ціні комплект обладнання і підрахувати економічну вигоду від його впровадження.

На нашому сайті ви зможете замовити різні варіанти теплових насосів. Нашим покупцям ми пропонуємо професійний супровід на всіх етапах монтажу опалення:

консультування;

складання проекту опалювальної системи і гарячого водопостачання;

вибір моделі теплового насоса і додаткового обладнання;

монтажні роботи під ключ відповідно до технічних вимог;

обслуговування під час експлуатації.

Майбутнє за енергоефективними технологіями. Пора вирішувати!

Назад